Sprzątanie po budowie lub remoncie a profesjonalna firma sprzątająca

Sprzątanie po budowie lub remoncie – czy warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Sprzątanie domu lub mieszkania zaraz po zakończeniu budowy to trudne zadanie, które wymaga odpowiednich środków chemicznych i sprzętu. Ogromna ilość brudu musi zostać usunięta nie tylko przed rozpoczęciem użytkowania obiektu, ale przede wszystkim, zanim ekipa montująca i wykończeniowa będzie mogła zacząć działać. Dlatego warto skorzystać z usług dobrej firmy sprzątającej. O tym w dzisiejszym artykule.

Trudny do usunięcia osad

Budowa domu jednorodzinnego lub mieszkania od podstaw wymaga profesjonalnych prac budowlanych. Używanie ciężkiego sprzętu i materiałów pozostawia po sobie wiele śladów i brudu. Na większości elementów osadza się charakterystyczny osad – jego usunięcie jest bardzo skomplikowane i wymaga zachowania wszelkich środków ostrożności. Wyszkolony fachowiec będzie w stanie usunąć zabrudzenia w postaci resztek tynku i kurzu.

Doczyszczanie okien

Dużym problemem są również charakterystyczne smugi, które pojawiają się na szybach po zastosowaniu wapiennego budulca. Usuwanie ich nieprofesjonalnymi metodami jest często nieskuteczne oraz może narazić okna na uszkodzenia, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Gotowy obiekt można wyremontować lub wykończyć – po wykonaniu tych prac wymagane jest pełne wyczyszczenie.

Usuwanie resztek farby

Prace remontowo-wykończeniowe wiążą się również z dużą ilością trudnych do usunięcia zabrudzeń. Jednym z głównych problemów jest wysychanie farby, pozostałości farby można zobaczyć po malowaniu ścian, na przykład na drewnianych podłogach, a czasem nawet na meblach, jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone.

Odpowiedni dobór środka czyszczącego

Renomowana firma sprzątająca poradzi sobie z pielęgnacją elementów wykonanych z różnych materiałów – przykładowo glazurę czy terakotę należy konserwować odpowiednimi środkami, tak jak drewno. Specjalistyczna obsługa w tym zakresie gwarantuje brak uszkodzeń czyszczonych powierzchni. To bardzo ważne – ryzykujesz zarysowaniem lub uszkodzeniem takich elementów jak okna czy podłogi, jeśli używasz tradycyjnych metod usuwania brudu. Warto pamiętać, że profesjonaliści nie tylko sprzątają, ale również zabezpieczają powierzchnię warstwą polimeru lub innym specjalistycznym środkiem.